Trump kürsüden Süleymani'ye küfür etti

İran ile ABD arasında gerilimi yükselten açıklamalar sürüyor. 2020 seçimlerine hazırlık amacıyla miting düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Irak'a düzenlediği saldırıda

İran ile ABD arasında gerilimi yükselten açıklamalar sürüyor. 2020 seçimlerine hazırlık amacıyla miting düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Irak'a düzenlediği saldırıda öldürülen İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'ye küfür etti.
Trump Milwaukee’de düzenlediği mitingde ölen generale ağza alınmayacak sözler söyledi.

"Etrafta gördüğünüz kolu bacağı olmayan bir çok genç adam ve kadının sorumlusu Süleymani. Onun sevdiği şey buydu, yol kenarlarına bomba yerleştirmeyi severdi. Irak ve Afganistan'a binlerce ama binlerce yol kenarına tuzaklanmış bomba, bu bombaların kıralıydı. Bu o... çocuğu yüzünden bir çok insanın kolu bacağı yok. " ifadelerini kullandı.
Bağdattaki büyükelçilik binasının önündeki gösterilerle başlayan gerilim sonrasında, ABD insansız hava aracı saldırısı ile Kasım Süleymani yi Irakta öldürmüştü. İran ise Süleymani'nin öldürülmesine karşılık olarak ABD'nin Irak'taki üstlerine füze saldırısıyla yanıt vermişti.


Hibya Haber Ajansı

Okunma