Tatilciler artık ‘akıllı’ evleri tercih ediyor!

Özellikle son yıllarda internet üzerinden ev kiralama imkânı sunan sitelerin yükselişiyle birlikte, pek çok kişi yaz tatillerini kiralık evlerde geçirmeye başladı. Bu durum karşısında ev

Özellikle son yıllarda internet üzerinden ev kiralama imkânı sunan sitelerin yükselişiyle birlikte, pek çok kişi yaz tatillerini kiralık evlerde geçirmeye başladı. Bu durum karşısında ev sahipleri de hem misafirlerine güvenli bir ortam sunmak hem de olumlu değerlendirmeler alarak evlerini tekrar kiralayabilmek için akıllı çözümlere yönelmeye başladı. Kilit çözümleri ve akıllı güvenlik sistemleri alanında dünyanın lider markalarından Yale, sunduğu çözümler ile ev sahiplerine ve kiracılara keyifli bir deneyim yaşatıyor.Hasan Mavuş: Evlerini kiraya verenler akıllı çözümlere yatırım yapıyorMisafirlere anahtar kopyalamanın veya temizlik personeli bulundurmanın ev sahipleri tarafından genellikle tercih edilmediğini söyleyen Yale Türkiye Genel Müdürü Hasan Mavuş, "Yale'in dünya genelinde yaptığı araştırmaya göre, evlerini kiraya verenlerin yüzde 70'i anahtar sorununa en uygun çözümün akıllı kapı kilidi olduğunu düşünüyor ve buna yatırım yapıyor. Akıllı kapı kilitleri sayesinde kapıda kalmak, anahtarı kaybetmek ve anahtarın başkasına verilmesi gibi en yaygın endişeler de gideriliyor. Yale'in son iki yılda akıllı kapı kilitleri satışlarının büyük bir kısmını, mülklerinin genel olarak güvenliğini artırmak isteyen deneyimli ev sahiplerine yapması da bu durumu kanıtlıyor" dedi."Akıllı çözümler maliyetleri azaltıyor"Akıllı kapı kilitlerinin hem ev sahipleri hem de kiracıların hayatını kolaylaştırdığına dikkat çeken Mavuş, "Elimizdeki verilere göre hem ev sahiplerinin hem de kiracıların tatil deneyimleri akıllı kilit ürünleri ile iyileşiyor. İki taraf için de daha özgür ve en önemlisi daha güvenli bir tatil süreci yaşanıyor. Ev sahipleri, yönetim ücretlerini azaltarak, kapıyı açmak için beklemeyerek ve anahtarları toplamak zorunda kalmayarak değerli zamanlarını harcamıyor. Kiracılar ise gecikme olmadan ve şifrelerin kişiye özel olmasının rahatlığı ile daha konforlu bir tatil geçiriyor" diye konuştu.Güvenliğe uzaktan çözüm!Ev sahipleri, güvenliği ve konforu artırmak için kapı kilitlerinin yanı sıra diğer akıllı çözümlere de yöneliyor. Yale bu noktada, akıllı kapı kilitleri ve akıllı ev alarmlarının birleştirilerek güvenliğin artırılmasına olanak tanıyor. Örneğin yeni Yale Sync alarmı, ‘Smart Home' uygulaması sayesinde, uzaktan kısmen veya tamamen kurulabiliyor ya da kapatılabiliyor. Bağlantılı güvenlik sistemi, akıllı telefondan tam kontrole sahip olduğu için Yale Smart Living serisi ürünleri, evlerini tatilcilere kiralayanlara aradıkları tüm güvenlik çözümlerini sağlıyor.Yale Hakkında

Dünyanın en eski uluslararası markalarından biri olan Yale, kilit endüstrisinde en bilinen isimdir. Yale, Amerika'da bir aile şirketi olarak kuruldu. Linus Yale Jr., Dört bin yıl önce eski Mısırlılar tarafından kullanılan bir mekanizmaya dayanan bir kilit geliştirdi. Bu kilit bugün güvenlik endüstrisinde hala en yaygın olarak kullanılan ünlü pimli kilit mekanizmasının icat edilmesini sağladı.

20. yüzyılın başlarında, şirket dünya çapında genişledi ve 12 binden fazla kişiye istihdam sağlamaya başladı. Ağustos 2000'de Yale, ASSA ABLOY Group tarafından satın alındı.

Yale Türkiye Hakkında

1942 yılında resmi olarak Türkiye'nin tescilli ilk kilit markası olan Yale, kısa sürede büyük bir pazar payına sahip olmuş ve büyük ölçüde bilinirlik kazanmıştır. 1980 yılında ayrıldığı Türkiye pazarına 2007 yılında yeniden giriş yapan Yale, zengin ürün grupları ile nihai tüketiciye hizmet sunmaktadır.

ASSA ABLOY Hakkında

ASSA ABLOY, kapı açma çözümlerinde dünya lideridir. Güvenlik, konfor ve rahatlık için son kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya adanmıştır. Kuruluş tarihi olan 1994 yılından bu yana, ASSA ABLOY bölgesel bir şirketten yaklaşık 47 bin çalışanı olan, 70'ten fazla ülkede faaliyet gösteren ve 71 milyar İsveç Kronuna (SEK) yakın satış yapan uluslararası bir gruba dönüşmüştür. Hızla büyüyen elektromekanik güvenlik segmentinde grup; erişim kontrolü, tanımlama teknolojisi, giriş otomasyonu ve otel güvenliği gibi alanlarda lider bir konuma sahiptir.

Kaynak:Excel İletişim ve Algı Yönetimi
641
Okunma