EUR/USD analizi

Haftanın üçüncü işlem gününde Euro Bölgesi’nde İFO iş ortamı Endeksi takip edilirken, ABD’de dayanıklı mal siparişleri verisi takip edilmişti.(AHL Yatırım)

Haftanın üçüncü işlem gününde Euro Bölgesi’nde İFO iş ortamı Endeksi takip edilirken, ABD’de dayanıklı mal siparişleri verisi takip edilmişti. Haftanın dördüncü işlem gününde Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD ekonomisinde geçen yılın son çeyreğinde yıllıklandırılmış büyüme değişmeyerek yüzde 2.1 oldu. Açıklanan ABD işsizlik maaşı başvuruları ise 3.3 milyonla rekor kırdı. Gün içerisinde Fed Başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının ekonomiye kredi akışını desteklemek için güçlü çabalarını sürdüreceğini söyledi. G-20 ülkelerinin liderlerinin gerçekleştirdikleri olağanüstü toplantının ardından yaptıkları açıklamada, koronavirüs salgınını ve onun etkilerini yenmek için "ne gerekiyorsa" yapacakları taahhüdünde bulundu. Küresel piyasalarda yayılmakta olan virüsün etkileri devam ederken, gün sonunda takip edilen gelişmeler ile birlikte paritenin art arda beşinci gününde de yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

 

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,1060 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1020 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1120, 1,1180 ve 1,1220 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1020, 1,0980 ve 1,0920 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma